Panna Fotograf

   Decydując się na sesję zdjęciową, jednym z podstawowych pytań, które się pojawiają jest: „gdzie ją zrobić?”. Często szukamy jakiś wymyślnych miejsc, i żeby nie było, nie mam nic przeciwko wynajęciu jakiejś przestrzeni lub sesjom plenerowym. Ale miejscem, które wydaje mi się do tego najbardziej odpowiednie jest Wasz dom! Dlaczego? Bo to przestrzeń tworzona przez Was, po prostu.

Postanowiłam zebrać w jednym miejscu argumenty, które przemawiają za tego typu sesją. Może akurat przekonają kogoś z Was. No to zaczynamy!

1. Jesteście u siebie

  To podstawowy argument przemawiając na korzyść takich sesji.

Dom to miejsce, w którym po prostu czujecie się najswobodniej. Macie swoje ulubione kąty, z których korzystacie codziennie. To przekłada się na to jak czujecie się na sesji. Dzięki znajomemu miejscu, szybciej się rozluźniacie i łatwiej Wam odnaleźć się w niecodziennej sytuacji, jaką jest sesja zdjęciowa. Pamiętajcie, przygotowują się do sesji domowej nie musicie pucować każdego kąta, nie będę chodzić i sprawdzać porządku z białą rękawiczka.

2. Pamiątka na całe lata

  Czy za kilka lat będziecie pamiętać jak wygląda Wasz dom aktualnie? Pewno coś będzie świtać, ale trochę jak przez mgłę. Sesja domowa to  doskonała okazja do tego, żeby uwiecznić Waszą przestrzeń.

Za 10 lat fajnie będzie powspominać nie tylko jak Wy wyglądaliście kiedyś, ale także jak zmieniło się miejsce, w którym mieszkacie. „ O to był mój ulubiony fotel!”, „ A na tej kanapie spędzaliśmy codziennie wspólne wieczory oglądając filmy”.

Możecie pomyśleć, że to tylko przedmioty, ale bardzo często z wieloma z nich wiąże się jakaś Wasza historia.

3.Zatrzymanie „zwykłych” codziennych chwil

 Nasza codzienność jest przepełniona tysiącami pięknych chwil, które często bywają ulotne. Wspólne śniadanie, kawa wypita w ulubionym kubku, wieczór spędzony wtulając się w bliską nam osobę. To właśnie takie „zwykłe” chwile są najcenniejsze. Sesja domowa pozwala zatrzymać je na dłużej. Przed wizytą zapytam Was co najczęściej razem robicie. Podczas zdjęć możecie coś wspólnie ugotować, napić się herbaty. Wykorzystamy Wasze ulubione zakamarki: kanapę, fotel lub łóżko. Naprawdę nie potrzeba wiele do tego rodzaju sesji. Najważniejsi jesteście Wy i Wasza miłość!

4. Wygoda dla dzieci

  Jeżeli decydujecie się na sesję z dziećmi, niezależnie od tego czy jest to sesja noworodkowa czy ze starszymi pociechami, to sesja domowa dla nich również będzie mniej stresująca.  Łatwiej będzie się im poczuć swobodniej w przestrzeni, w której funkcjonuje na co dzień. A ulubione zabawy zawsze są na zdjęciach mile widziane!

To jak kto nabrał ochoty na sesję domową?

Na koniec dodam jeszcze tylko, że każdy dom jest odpowiedni do tego rodzaju sesji. Często martwicie się, że jest za ciemno lub, że Wasze mieszkanie jest za małe. Zapewniam Was, że do sesji wystarczy jedno okno, coś do siedzenia i przede wszystkim Wy! Jeżeli macie jakieś wątpliwości, możecie do mnie napisać, chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące Was pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *